30/10/2008

Andra wspólnie z Nexans na konferencji Cisco Expo 2008

 

Firma Nexans była jednym z Partnerów organizowanej po raz siódmy konferencji CISCO EXPO, w tym roku odbywającej się w dniach 23-24 października w Hotelu Best Western Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Hasło tegorocznego spotkania, które przyciągnęło ok. 1400 specjalistów branży IT i telekomunikacji, brzmiało: "Wideo zmienia wszystko". Podobnie jak w latach poprzednich, konferencja składała się z sesji plenarnych oraz kilkudziesięciu warsztatów-seminariów, poświęconych zagadnieniom biznesowym i technicznym, prowadzonych przez wybitnych ekspertów branży.

 

Firma Nexans zaprezentowała dwie najnowsze, przełomowe koncepcje w technologii LAN okablowania miedzianego:  LANmark-6A i -7A. Nowe rozwiązanie Nexans Cat 6A (500MHz) eliminują potrzebę nadmiaru okablowania w centrach danych, podczas gdy nowy Cat 7A (1000MHz) przygotowuje grunt do ewolucji 40 Giga. 

 

Dla specjalistów zainteresowanych tematem okablowania Nexans przygotował m.in. serię warsztatów pt.:

- „Wszystko co chcecie wiedzieć o kontroli sieci LAN, ale nie wiecie kogo zapytać’”,

- „LANsense system inteligentnego zarządzania siecią”,

- „Aktualne zmiany w okablowaniu LAN i ich wpływ na zarządzenie siecią. Dzisiejsze wyzwania dla biznesu i jak LANsense może pomóc”.

Warsztaty prowadzone były przez Partnerów LANsense z firmy Andra - Andrzeja Romańskiego i Monikę Zabielską.  Cieszyły się one zainteresowaniem równie dużym jak główna sesja.

 

 

Ponadto na firmowym stoisku odbywał się na bieżąco pokaz najnowszych rozwiązań w dziedzinie okablowania LAN.

 

**************

 

Nexans należy do światowych liderów w okablowaniu strukturalnym. Grupa dostarcza różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania okablowania miedzianego i światłowodowego wykorzystywanego w przemyśle, rozwoju infrastruktury i na rynkach budowlanych. Zakłady produkcyjne Grupy Nexans znajdują się w ponad 30 krajach świata, a działalność handlowa prowadzona jest w skali globalnej. Nexans zatrudnia 21.000 osób. W roku 2007 sprzedaż wyniosła 7,4 miliarda euro. Spółka notowana jest na paryskiej giełdzie. Więcej o Nexans: www.nexans.com, www.nexans.pl.

 

Andra – integrator systemów teleinformatycznych – posiada status Nexans Certified Solution Partner. W zespole firmy znajdują się inżynierowie certyfikowani w zakresie technologii Nexans LANsense. Oferta firmy w zakresie infrastruktury teleinformatycznej budynków obejmuje m.in.  system inteligentnego zarządzania siecią LANsense wraz z oprogramowaniem iTRACK.

 

Oferta firmy Andra w zakresie infrastruktury teleinformatycznej budynków