25 maja 2021

Modernizacja systemu klimatyzacji w Zamku Królewskim w Warszawie

ANDRA wykonała modernizację wolnostojącego systemu klimatyzacji w Zamku Królewskim w Warszawie. Dostarczyliśmy dwa sprężarkowe agregaty wody lodowej produkcji Carrier, typ 30RBP 950R, o mocy 950 kW każdy, produkujące wodę lodową o parametrach 7/12C.

Woda lodowa, którą produkują agregaty, dostarczana jest do chłodnic zamontowanych w centralach wentylacyjnych, które z kolei odpowiadają za dostarczanie chłodu do pomieszczeń Zamku. System zapewnia nie tylko komfort pracy i zwiedzania, ale przede wszystkim właściwe warunki pozwalające zachować zbiory Zamku w optymalnej kondycji.

Pełen zakres prac obejmował demontaż oraz utylizację dwóch  starych i uszkodzonych agregatów wody lodowej, dostawę nowych urządzeń, a następnie montaż i rozruch nowych urządzeń w dotychczasowej lokalizacji.


ANDRA projektuje i buduje systemy odzysku ciepła i wytwarzania chłodu oparte na technologiach absorpcyjnych i sprężarkowych. Budujemy systemy pod klucz: wyposażamy system w niezbędne instalacje zasilające, niskoprądowe, hydrauliczne, okablowanie oraz systemy automatyki i sterowania. Zapewniamy wsparcie techniczne i pełen zakres usług serwisowych.

Archiwum aktualności