MultiCash - Aplikacja klientowska
MultiCash jest programem przeznaczonym dla średnich i dużych przedsiębiorstw i instytucji, korzystających z usług jednego lub wielu banków (także w kilku krajach), oczekujących z jednej strony wsparcia ich często skomplikowanych struktur i ścieżek decyzyjnych, z drugiej zaś pewnego dostępu do aktualnych danych, szybkiego ich przetwarzania w standardowych formatach, oraz efektywnych narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji z zakresu zarządzania środkami płatniczymi (Cash Management).
Wielobankowość
MultiCash integruje wiele metod (protokołów) transmisji danych finansowych oraz jednolity, spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa podpis elektroniczny. Funkcja ta nazywana jest Menedżerem Przesyłek i stanowi centralną instancję systemu do zarządzania i uwierzytelniania komunikacji z bankami oraz autoryzacji plików z poleceniami.
Obsługa zróżnicowanych kanałów dostępu i modułowa budowa
MultiCash integruje różnorodne kanały dostępu do banków, wykorzystując protokoły standardowe oraz własne protokoły banków lub grup bankowych.
MultiCash umożliwia jednoczesną pracę z interfejsem klasycznym dla Windows oraz interfejsem przeglądarkowym – moduł MultiCash@Web jest dedykowany dla przedsiębiorstw, które chcą zachować możliwość zarządzania finansami w swoim własnym środowisku pracy, ale jednocześnie chcą korzystać z efektywności nowych technologii webowych i mobilnych.
Dzięki modułowej budowie systemu, klient/bank otrzymuje rozwiązanie obejmujące takie funkcjonalności, jakie aktualnie chce wykorzystywać. Prosta wersja zapewniająca komunikację z bankami z wykorzystaniem modułu MCFT może zostać rozbudowana o moduły rozmaitych typów lokalnych i międzynarodowych płatności, zaawansowanego cash management, obsługi papierów wartościowych (custody), operacji dokumentowych (akredytywy, gwarancje), itp. Wszystkie moduły należą do jednej rodziny produktów i są w pełni jednorodne w warstwie funkcjonalnej i obsługowej.
Najważniejsze cechy wszystkich modułów płatniczych systemu MultiCash:
- Wykorzystanie wszystkich specyficznych poleceń danego kraju: np. w Polsce, obok zwykłych poleceń przelewu, poleceń strukturyzowanych (np. składki ZUS, należności podatkowe), specjalnych trybów realizacji (np. SORBNET), poleceń zapłaty (w tym np. płatność GOBI), itd.
- Różne opcje procesowania płatnościami: polecenia pojedyncze, okresowe, predefiniowane (szablony).
- Wprowadzanie danych z pobieraniem z baz pomocniczych (np. z kartoteki kontrahentów), minimalizujące nakład pracy.
- Kategoryzacja płatności (płatności poufne, np. wynagrodzenia) ograniczająca dostęp do informacji.
- Elastyczne interfejsy dla importu i eksportu danych.
W każdym z tych przypadków, odpowiednio do formatu, dla optymalizacji Straight-Through-Processing (STP) dokonywana jest walidacja danych przed przyjęciem danych np. z systemu ERP, czy też przed wysyłką do banków.
Każdy z modułów oferowany jest w języku lokalnym (np. polskim) oraz w językach angielskim i niemieckim. Z uwagi na powiązanie interfejsu językowego z użytkownikiem oprogramowania, zmiana języka w czasie pracy nie przysparza żadnych trudności.