20 kwietnia 2022

POPOŁUDNIKI – zajęcia dla dzieci z Ukrainy i ich opiekunów

Tysiące ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę zostało zmuszonych do porzucenia swoich domów i znalazło schronienie w Polsce. Oprócz naszej gościnności potrzebują oni także miejsca, w którym będą mogli otrzymać pomoc i wsparcie, a ich dzieci spędzić beztroski czas na zabawie.

ANDRA wspiera POPOŁUDNIKI prowadzone przez Fundację im. Marii Montessori. W kilku warszawskich szkołach niepublicznych – na Mokotowie, Bielanach, Ursynowie i w Śródmieściu - Fundacja organizuje popołudniowe zajęcia dla dzieci oraz kawiarenki i zajęcia dla mam i babć. Młodzi wolontariusze spędzają twórczo czas z dziećmi - organizują dla nich zabawy ruchowe i plastyczne, grają w gry, dbają o integrację. W tym czasie mamy ukraińskich dzieci uczą się polskiego, mogą spotkać się z psychologiem i otrzymać informacje o służbie zdrowia oraz prawnych przepisach dotyczących uchodźców. Czas spotkania umilają ciasta pieczone przez szkolnych rodziców. W piątki odbywają się zorganizowane zajęcia w Muzeum Narodowym.

W integracji pomagają tłumacze – Ukrainki znające język polski. Nad całością czuwa sztab organizacyjny złożony z doświadczonych pedagogów, przedstawicieli każdej ze szkół oraz organizacji zaangażowanych w projekt.

Tutaj więcej o POPOŁUDNIKACH – informacje i formularz zgłoszeniowy.

Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu Fundacja mogła zatrudniać ukraińskich tłumaczy, ukraińskiego psychologa oraz nauczycieli języka polskiego. Osobom i firmom, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę i pomóc w sfinansowaniu wynagrodzenia dla ukraińskich nauczycielek, będziemy wdzięczni za wpłaty na konto:

Fundacja im. Marii Montessori

PL30 1140 2004 0000 3002 7961 5030

Jeśli znasz osoby opiekujące się ukraińską rodziną, podziel się informacją o POPOŁUDNIKACH!

 

Popołudniki - zajęcia dla dzieci z Ukrainy i ich opiekunów
 

 

Archiwum aktualności